Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice

 

Všeobecné informace: Nejedná se o organizovaný závod, setkání ani oficiální akci. Zkrátka v jeden moment na jednom místě bude minimálně jeden vyzyvatel Železného muže a bude záležet čistě jenom na Vás, zda se ve svém volném čase, na základě vlastního uvážení a své svobodné vůle a také na své riziko vydáte ve stejný čas na stejném místě na stejnou trať. Každý bude sám sobě soudcem a rozhodčím. Nikdo, kromě Vašeho svědomí, nebude dohlížet na to, jestli si nekrátíte trať, nejedete v háku, nebo nepodvádíte jiným způsobem, kterým byste se provinili proti pravidlům triatlonu a dobrým sportovním mravům. Prosím závodníky, kteří nemají problém s ohýbáním a obcházením pravidel, aby ani nejezdili a nekazili nám sportovní atmosféru a ducha setkání. Můžete (a nemusíte) využít toho, že se nám zde objeví i nějací sportovní nadšenci, kteří vytvoří zázemí v podobě občerstvovacích stanic na trase kola i běhu a budou nám počítat počet kol na plavecké, cyklistické a běžecké části. A také nám změří čas a na konci zapíšou do tabulky, takže budeme vědět, jak si stojíme sami před sebou i před ostatními účastníky.

Důležité: V případě Vašeho vážného zájmu o účast na tomto volném, dobrovolném a neoficiálním setkání přátel sportu, dejte prosím ve Vašem vlastním zájmu vědět co nejdříve na tento mail, případným kolemjdoucím sportovním fanouškům to ulehčí případné přípravy na podporu běžecké a cyklistické části.

Datum : 25.6.2016, start 06:30 hodin

Místo startu: Start na přehradě v Jablonci nad Nisou, plavání proběhne na Jablonecké přehradě, na kole se pojede do okolí Českého Dubu a maraton proběhne na krásné stezce Greenway podél řeky Jizery u Turnova.

Startovné : není žádné, nejedná se o oficiální organizovaný podnik

Oznámení své přítomnosti u dobrovolníků : Na místě do 05:40 hodin

Rozprava se sportovci: v 06:10 hodin na parkovišti, u stříbrné Fabie s nápisem IronMan, viz mapka

Čas startu : 06:30 hodin

Pravidla : V duchu Fair Play a podle pravidel triatlonu, není striktně potřeba dodržovat pravidla nemající vliv na sportovní výkon (pohyb v „depu“ – jelikož žádné oficiální nebude atd.). Avšak cokoliv, co by snižovalo sportovní výkon je zakázáno (jízda na kole v běžecké části, jízda na kole v háku, zkracování trati, překonání jednotlivých disciplín jinou než lidskou silou atd..)

Trať: Je tvořena kombinací plavání o délce 3,8km, jízdnou na kole 180Km a běžeckým maratonem o délce 42 195m. Start bude na Jablonecké přehradě, cíl na Malé Skále u Turnova. Trať bude v omezené míře značena sprejem na silnici (s výjimkou centra Jablonce nad Nisou), bude existovat mapový podklad a trasa ve formátu GPX pro navigace Garmin. Trasa bude orientačně velice jednoduchá, avšak důrazně doporučuji její předchozí projetí, nebo využití doprovodu s mapou v autě, na motorce nebo na kole. Bližší informace viz mapky (odkazy na konci propozic)

Plavání : Start bude na Jablonecké přehradě, na písčité pláži u budovy Povodí Labe (viz mapka). Budou se obeplavávat plovoucí pontony umístěné na přehradě. Start bude na břehu viz mapka startu. SAmotný okruh je tvořen plovoucím pontonem poblíž hlavní hráze (1. bod na mapce okruhu), druhým plovoucím pontonem přibližně uprsotřed přehrady (2. bod na mapce okruhu) a pevným pontonem u hráze mezí první a druhou přehradou (3. bod na mapce okruhu). Okruh se poplave třikrát a při každém dosáhnutí pevného pontonu na hrázi mezi první a druhou přehradou zde obdržíte čáru na ruku. Kdo posbírá tři čárky, dokončí okruh a dál už neplave do dalšího, ale namíří si to do cíle plavání a nebojte, dobrovolník na pontonu vás upozorní:)

Kolo : celkem 180km. Trať bude tvořena příjezdovou trasou od Jablonce nad Nisou do Českého Dubu, okruhem o délce 25,8km v okolí Českého Dubu a spojovací trasou mezi Českým Dubem a Dolánkami u Turnova, kde bude start do běžecké části. Trať je zvolena s ohledem na kombinaci co možná nejnižšího dopravního provozu, jednoduché navigace , zajímavé přírody a rozumného převýšení, nicméně toho zde bude určitě více než je běžné.

Okruh v okolí Českého dubu se pojede 5x a bude zde umístěna jedna občerstvovací stanice s dobrovolníkem a to v závěru okkruhu, bude zde k dispozici voda a jídlo a pití, které mu před startem svěříte. Dobrovolník bude při každém Vašem průjezdu na vaše zápěstí navlékat kroužky, abyste měli přehled o počtu ujetých kol. Až budete mít kroužků 5 (to znamená pět dokončených okruhů), už nepojedete z Českého Dubu do dalšího okruhu a vydáte se po trase stanovené mapou k Turnovu. Trať nebude značená, k dispozici je mapový podklad a záznam trasy ve formátu GPX pro navigace Garmin. Trasa je zvolena tak, aby každý dospělý samostatně myslící člověk byl schopen bez problémů jet podle mapy. Přesto vysloveně doporučuji trať alespoň jednou projet, aby byly ušetřeny nervy účastníků. Je možné, že před závodem bude trať ještě trochu upravena podle konkrétní dopravní situace, všem účastníkům bude na jejich mail odeslána nejpozději týden před startem finální podoba trasy ve formátu GPX pro navigace Garmin.

Přestože je trasa kola jednoduchá, tak aby se předešlo nervům na pochodu, bude na kritických místech značení šipkou na asfaltu (reflexní spray) nebo na tabulce. Nicméně, toto značení nepůjde všude udělat (například centra měst atd..), ale určite nám to ulehčí život. Každopádně, trasa je navigačně opravdu jednoduchá, není třeba se obávat.

Běh: Start do běžecké části bude v místě, které je vyznačeno na mapě, u Dlaskova Statku v Dolánkách u Turnova. Odsud až do obce Líšný vede cyklostezka Greenway, která je velice dobře značená a slouží pro cyklisty, běžce, inline, koloběžky atd. Poběží se do obce Líšný k železničnímu mostu, kde bude obrátka a zpět na místo startu. Trať v jednom směru měří 9000m, poběží se 4x celá a jednou nekompletní s cílem na mostě před obcí Malá Skála, viz mapka. Znamená to tedy, že po uběhnutí v jednom směru se otáčíme a pokračujeme po stejné trati v protisměru zpět, zde se sportovci budou potkávat a uvidí, jak jsou na tom soupeři. Trať je značena sama o sobě, nicméně na potenciálně problémových místech bude značení sprejem na silnici nebo cedulkami. Zejména budou označena místa otoček (začátek a konec okruhu) a místo, kde bude cíl.

Běžecký okruh je unikátní tím, že v podstatě po celou dobu může doprovod na kole jet vedle účastníka, běžecká trať je sjízdná po celé své délce i pro silniční kolo.

www stránky cyklostezky : http://www.greenway-jizera.cz/

Občerstvení: každý si občerstvení zajišťuje sám, je však možnost na místě startu svěřit svoje občerstvení dobrovolníkovi, který bude na cyklistickém okruhu a na běžeckém okruhu. Samozřejmě není problém si během závodu klidně sjet do krámu, avšak vrátit na trať by se měl účastník na stejném místě, kde ji opustil. Pokud Vás bude provázet doprovod s občerstvením, je to čistě Vaše věc, nicméně by nemělo docházet k pomoci, která ulehčí Váš sportovní výkon, jako tlačení kola, větrný pytel a podobě. Věřím, že k podobným věcem se nikdo z účastníků přiklánět nebude.

Ideální stav bude takový, kdy nám dáte dopředu vědět, že přijedete (my zajistíme dostatečný počet rozvozových aut) a využijete možnosti rozvozu vašeho občerstvení po trati. Připravíte si malé papírové krabice s občerstvením oznečených vašim jménem a startovním číslem a popisem "cyklistika" nebo "běh 1", "běh 2" a "běh 3".

Cyklistická krabice na Vás bude čekat po ujetí prvních cca 50km, na tuto vzdálenost je dobré se vybavit po vyjetí z plavání. Následně se ke svému občerstvení dostanete každých 25km (délka okruhu) a po posledním občerstvení na kole vás čeká spojovací část dlouhá cca 30km na start běhu. Zde na vás bude čekat krabice "běh 1", následně v půlce okruhu po uběhnutí 5km krabice "běh 2" a na konci okruhu krabice "běh 3". Vzhledem k tomum, že po okruhu se po stejné cestě vracíte v protisměru zpět, znamená to, že na běhu se občerstvíte každých 5km. Je pravděpodobné, že krabice s občerstvením nebudou po celou dobu hlídané, občerstvovací stanice bude opatřena cedulí s informací o probíhajícím závodě a prosbou, aby obsah krabic zůstal na místě.. Jedná se o lokalitu navštěvovanou sportovci a rodinami s dětmi, je tedy předpoklad loajality kolemjdoucích. V případě nouze lze přímo na trati na více místech zakoupit občerstvení (stánky s občerstvením a hospůdky), doporučuji mít pro tento případ u sebe nějakou hotovost. 

Ceny: nejsou a nebudou, na přání je možné později dodat finišerskou plaketu.

Dosažené časy: Dosažené časy budou zapsány do tabulky podle kategorie a pohlaví a odeslány na maily, které na sebe sportovci uvedou.

Kategorie : Muži do 40 let, muži masters nad 40 let, ženy do 40 let, ženy masters nad 40 let

Účastnické číslo : fixou na ruku a nohu

Hlídání jízdních kol: je věcí každého sportovce (ale pomůžeme vám s tím), předpokládám, že minimálně jednoho člověka ze svého okolí přemluvíte, aby Vám dělal psychickou a organizační podporu. Kolo si odložíte do "depa" na startu plavání, bude hlídáno dobrovolníkem a bude vám předáno po ukončení plavecké části. Po dojezdu trasy kola odložíte kolo na startu běhu znovu do rukou dobrovolníka, který jej následně předá vašemu doprovodu. Je nutné, aby Váš doprovod byl také při prezentaci, aby jsme jej viděli a "spárovali" s vaším kolem a to pak vydali do správných rukou. Popřípadě po dojezdu cyklistiky předáte kolo přímo vašemu doprovodu, to je však nutné udělat přímo na startu běhu, aby byla zachována sportovní stránka věci (všichni absolvovali stejnou trasu). Váš doprovod pak vás může klidně na vašem kole doprovázet na trase maratonu. Kola vám zpočátku můžeme pohlídat (než přijede váš doprovod), ale vzhledem k našim omezeným možnostem je nemůžeme hlídat po celou dobu.

Parkování vozidel: Na místě v prostoru startu na veřejném parkovišti, popřípadě na dalších parkovištích poblíž (do okruhu cca 250m se nachází dostatečná parkovací kapacita). Na startu běžecké části může doprovod zaparkovat na záchytném parkovišti na začátku stezky GreenWay u Turnova u Dlaskova Statku, popřípadě na záchytných parkovištích na Malé Skále, v Turnově, v případě obsazenosti všech těchto parkovišť není problém zaparkovat přímov Turnově a přibližně 1km na start běhu dojít po svých. Stačí nahlédnout do mapy a vytipovat si místo. Upozorňuji, že místo startu (plavání) a cíle (běh) je vzdáleno cca 25km a není v našich silách zajistit Vaši přepravu z cíle zpět na start.

Ubytování: V případě zájmu o ubytování není problém na netu vyhledat dostatečný počet penzionů v blízkém okolí, není nutné se omezovat pouze na Jablonec nad Nisou, dostatečně blízko k místu startu se nachází y vyhlášené rekreační lokality s velkou možností ubytování (zejména Bedřichov, Janov nad Nisou, Jindřichov)

Doplňující informace: Pokud to nebylo výše uvedeno dostatečně důrazně tak je nyní čas to zopakovat. NEJEDNÁ se o oficiální sportovní nebo společenskou akci. Je to dobrovolné „setkání“ lidí se stejným zájmem, kteří jej realizují ve stejný čas na stejném místě, každý na základě svého rozhodnutí a na svou zodpovědnost. Nikdo nic nepodepisuje, neplatí, ani se nijak jinak nezavazuje. Prosím, berte ohledy na to, že pokus o zdolání distance Ironmana bude probíhat v běžném silničním provozu a v případě běhu na místech, kde se mohou nacházet turisté a další lidé, kteří jsou zde zase za svými zájmy a mohou být v relaxačně-společensky-unaveném stavu. Při startu plavání zde bude klid a prázdno, v době příjezdu z kola na start běhu již může být v závislosti na přízni počasí poměrně plno, nicméně při troše vzájemné ohleduplnosti se nejedná o nic, co by mělo kazit den sportujícím nebo relaxujícím přítomným. Prosím, abychom případně neměli problém při případném repete, chovejte se k ostatním slušně a uctivě, nekřičte na maminky s dětmi, nebo důchodce venčící svá zvířátka, že Vám stojí ve stopě nebo jinak překáží. Pokud Vám jde o vteřiny a umístění ve startovní listině, určitě najdete vhodnější sportovní událost.

Kontakt:

email: jablonecky.tvrdak@volny.cz

http://www.jablonecky-tvrdak.estranky.cz

 

Mapky: odkazy na www stránky, formát GPX bude ke stažení nebo přímo odeslán na maily účastníků

Plavání:

plavání okruh  (poplave se třikrát) : https://mapy.cz/s/LKVV

plavání start a napojení na okruh + odpojení od okruhu a plavání do cíle : https://mapy.cz/s/LKVz

 

Kolo odjezd Jablonec – Český Dub :

https://mapy.cz/s/BGxp

 

Kolo okruh :

https://mapy.cz/s/wqk1

 

Kolo odjezd Český Dub – Turnov

https://mapy.cz/s/NQCj

 

Běh :

https://mapy.cz/s/Nnmj

 

Poslední běžecký okruh :

https://mapy.cz/s/Nnmv

 

Roadboky:

Odjez kola z plavání na okruh :

Od přehrady odboč vlevo, drž se na hlavní

na kruhovém objezdu jeď směr Praha, drž se ho přes celé město

vyjedeš z města, jedeš po široké silnici směr Praha, jeď 2 kilometry

odbočíš vpravo, sjezd směr Rádlo, jeď stále po hlavní, nikam neodbočuj

za obcí přejedeš železniční přejezd

podjedeš pod dálnicí (most), drží se stále po hlavní, stoupáš do kopce, jeď 3 kilometry

přijedeš na křižovatku, kde dáváš poprvé přednost v jízdě, po pravé ruce železniční přejezd, odboč VLEVO, drž se stále na hlavní, jeď 6 kilometrů

příjezd do Hodkovic nad Mohelkou

na kruhovém objezdu odboč na prvním výjezdu směr Český Dub, jeď 9km

příjezd do Českého Dubu, držíš se stále hlavní (na kostkách vlevo), jeď 200 metrů

přijedeš na křižovatku, po levé straně je fabrika Dubena

zde začíná okruh, pokračuješ rovně ve směru, kterým si přijel

 

Okruh kolo
 
pokračuješ ve směru, kterým si přijel stále po hlavní silnici, nikam neodbočuješ, jeď 12,5km

odbočíš vpravo směr obec OUČ

stoupáš do kopce, držíš se hlavní silnice, jeď 10km

dáváš přednost, je to křižovatka tvaru T a držíš se vpravo (po pravé ruce autobusová zastávka)

pokračuješ po hlavní silnic, jeď 2,5kmi

přijedeš do Českého Dubu a jedeš stále po hlavní

přijíždíš na místo, kde jsi okruh začal (fabrika DUBENA), odbočuješ vpravo a najíždíš do dalšího okruhu

 

Odjezd kolo na start běhu

po dokončení okruhu se vracíš zpět po trase, kudy jsi přijel

u podniku Dubena vlevo a směr Hodkovice nad Mohelkou, jeď 9km

příjezd Hodkovice nad Mohelkou

na kruhovém objezdu směr Jablonec nad Nisou

na druhém kruhovém objezdu (u benzínky) směr Jablonec nad Nisou

ihned za mostem odboč vpravo směr Jílové, jeď 1,5km

příjezd do obce Jílové

na konci obce odboč směr Frýdštejn, jeď 3,4km

příjezd Frýdštejn, odboč vpravo směr Turnov, jeď 2,5km

příjezd Jenišovice, na kruhovém objezdu směr Turnov (rovně přes kruhový objezd), jeď 3km

na kruhovém objezdu odboč směr Železný Brod, POZOR PROVOZ! jeď 1,3km

odboč vpravo směr Dolánky, jeď 200m

příjezd Dlasků statek, přímo u záchytného parkoviště odboč vlevo a pokračuj cca 200m po cyklostezce

start běhu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bra blötmat katt

(bra blötmat katt, 16. 8. 2019 1:29)


Greetings! Very helpful advice in this particular post! It's the little changes that make the most important changes. Many thanks for sharing! bra blötmat katt esir.awombud.be/map11.php bra blötmat katt

Simple question about our life.

(CindyShamy, 25. 7. 2019 23:59)

Hi, a have one question.
What all people doing here?
Why we dont living with real life?

Нашел необычную тему

(EdgarBycle, 10. 5. 2019 13:00)

Всем привет! прикольный у вас сайт!
Нашел познавательную тему: https://zen.yandex.ru/media/hellbro/9-samyh-bezumnyh-pokupok-milliarderov-5cd2cdbb3c1e9b00b3aa9f4b

Stairs and fences made of glass, wood, metal

(Traviscef, 27. 4. 2019 7:52)

As a rule, having asked a question of installation of a ladder in the house, owners don't assume that the ladder and its protection are two absolutely different products. Well, if the same company, like us, is engaged in the arrangement of turnkey facilities and can offer to make a ladder and metal fences on it in one set, but in practice it is rare. Therefore, before any owner of the stairs in the house the question arises: how to make it safe, we guarantee the best conditions for cooperation thanks to our own production, high potential design office and focus on long-term mutually beneficial partnership. Here you can buy not only standard fencing for stairs, but also design, made to order and is amazingly cheap. New construction technologies, developing rapidly, allow to use light, modern, reliable and weightless structures. Stair railings made of stainless steel are such that the price thereof is acceptable. Railings made of reliable material: an important structural element, part of the design of the building, the guarantors of safety and easy descent and ascent the stairs. Protections for ladders which are offered by our company differ in reliability, resistance to various aggressive influences and faultless appearance. In addition, their manufacture takes into account all kinds of standards and requirements relevant to this group of products. It is difficult to imagine a building in which there will be no stair railings, the presence of which increases the convenience, safety when moving. Note that today for the manufacture of construction offers a large selection of elements with which it is possible to quickly perform the installation of the structure, which for many years will last without losing the original qualities. Manufacturing and installation of stainless steel stairs is inexpensive compared to designs from other materials with equal quality characteristics. However, stainless steel is much more popular material-it is easy to handle, combine with other materials, install and care for the finished product

Interesting offer

(Jesse Soore, 24. 4. 2019 2:40)

Depending on the layout of the house and the wishes of the customer to the design can be used marching, slanting, screw, combined and other types of glass stairs. Floating is a relatively simple type of stairs straight or curved designs, the essential element of which is the presence of the inclined series of steps and connecting them stairs (respectively rectangular or semicircular shape). The most common type of stairway has a slope of 30-45°. In such a ladder, the biomechanics of a person who moves up or down it is taken into account as much as possible. The advantage of the design of the flight stairs-the maximum strength with a minimum number of connections. For attaching stairs to the Bolza is used the same type of hinged plates boltov that is a metal fastener, which is used for sequential mounting steps. Stairs can be straight or winder. This type of ladder design allows you to make the mount almost invisible in connection with what has gained great popularity among designers. But, despite the "visual lightness", these stairs are able to withstand heavy loads, in particular, in cases where the design of the stairs is enhanced by a combination with a braid, bowstring or wall mount. In terms of design and construction, the combined staircases are characterized by a free spatial configuration, in which the elements of the staircases are combined with various spiral (screw) structures. Most modular and small stairs are also combined. Combined glass stairs-a vivid example of architectural construction in the style of "eclecticism" - the direction in which an arbitrary combination of styles, designs and materials is used. They are original engineering and artistic solutions. To perform such complex work requires the joint work of the architect and designer and, of course, a high level of professionalism of the installation team

Can somebody find for me cracked XEvil captcha solver?

(XEvilBestweica, 8. 12. 2018 15:05)

Can somebody give me working XEvil program???
It is best captchas solver, including Google ReCaptcha.

Im so need it for my marketplace!
Already found hardware key for XEvil:
3O1AllSstu5ZyPriRw_weica

But dont know, how to use it.
Thank for everybody, and sorry for my english!

PM me if you know anything, I can pay.

Stále fandím, stále doufám.

(Honza Svoboda, 24. 3. 2018 6:32)

Ahoj

sleduji Tvoje stránky od 1. ročníku a stále doufám, že jednou uvidím pokračování.
Rád bych se zúčastnil, rád bych i pomohl s přípravama.
Pokud to jednou klapne, jsem doufám jedním z prvních kdo dostanou avizo.

triatlonu zdar
Honza Svoboda
pokryvac.js@gmail.com
774613103